Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Mevlana

ULUSLARARASI  ÖĞRENCİ

Üniversitemizde  2011  yılında  başlayan  uluslararası  öğrenci  alımı kapsamında bugün itibariyle 54 ülkeden yaklaşık 2500 öğrenci ön lisans ve lisansüstü programlarda öğrenimine devam etmektedir.


Yabancı  uyruklu  öğrenciler  tarafından  aktif  olarak  en  çok faydalanılan birim olarak uluslar arası öğrenci ofisi, öğrencilerinin Üniversitemizdeki oryantasyon, sosyal, kültürel, sanatsal ve spor etkinliklerinden ve ilgili alanlarla ilgili araştırma vgeliştirmeden sorumlu birimdir.

Üniversitemizde uluslar arası öğrenci sayısı günden güne artmaktadır. Bu öğrencilerin ihtiyaçlarını ilişkin koşulları üniversite ile birlikte aynı zamanda Kahramanmaraş ilimizde  günden güne gelişmektedir. Uluslar arası Öğrenci ofisi olarak öğrencilerimizin Yüksek öğrenim deneyimlerini en iyi şekilde sorunsuz bir şekilde geçirebilmeleri için gerekli  altyapıya  sahip, bilgili  ve donanımlı  bir ekiple  danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bu öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik   iyileştirme    çalışmaları    Üniversitemizde    günden   güne gelişmektedir.

Öğrenci Vizesi

Yabancı Uyruklu Öğrenciler Türkiye'ye gelmeden önce kabul edildikleri Üniversiteden aldıkları kabul mektubuyla birlikte ülkelerindeki en yakın Türk Konsolosluğuna giderek geçerli bir öğrenci vizesi edinmelidirler.

Oturma İzni

Bütün Yabancı Uyruklu Öğrenciler bulundukları ilin Valiliği Göç İdaresi İl Müdürlüğü’ne başvuru yaparak   oturma izni almak zorundadırlar. Yasaya göre, Yabancı Uyruklu Öğrenciler Türkiye'ye girdikten sonra bir ay içerisinde oturma izni almak zorundadırlar. Oturma izni geçerli bir öğrenci belgesi sunarak her yıl yenilemelidir.

Sosyal Yaşam

KSU’de okumak kaliteli bir eğitim almak için büyük bir fırsattır, ama burada bundan daha da fazlasını bulabilirsiniz, tiyatro, sinema, konserlere, katılabilirsiniz. Heykel, resim, fotoğraf sergilerini izleyebilirsiniz. Öğrenci ve öğretim elemanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan Atatürk Kültür ve Spor Merkezi, bir egzersiz salonu, balo salonu, konferans salonve idari odalardan oluşmaktadır. Merkezdeki spor kompleksi 1 amfi- tiyatro, 2 küçük futbol sahası, 2 basketbol sahası, 2 tenis kortu ve 2 voleybol sahası ile hizmet vermektedir. 1500 kişilik bir spor salonu ile 5000 kişilik bir stadyum da yapım aşamasındadır

Öğrenci Toplulukları

Üniversitede yaşamınıza renk katacak çeşitli öğrenci topluluklarına katılabilir, kültürel ve sanatsal etkinliklerde rol alabilirsiniz istediğiniz her türlü spor faaliyetleri mevcuttur.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı